چاپ        ارسال به دوست

رونمایی از سامانه بانک اطلاعاتی دانش پژوهان شاهد

 مراسم رونمایی‌ از سامانه نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر؛ بانک اطلاعاتی دانش پژوهان شاهد (گنج شاهد) در جلسه کارگروه سلامت تشکل‌ها و نخبگان شاهد و ایثارگر به صورت ویدئوکنفرانس و با حضور مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران سراسر کشور در سالن اجتماعات رسول‌زاده برگزار شد.این سامانه به دست متخصصین نرم افزاری شرکت تجارت الکترونیک دی وابسته به بانک دی جهت تسهیل در امور مربوط به دانش پژوهان و سرآمدان نخبه شاهد و ایثارگر با نام "گنج شاهد" طراحی و راه اندازی گردیده است.

به گزارش ایثار، سردار یعقوب سلیمانی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران روز یکشنبه ۱۷ اسفند در این مراسم با اشاره به پیش رو بودن ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا گفت: علی رغم اینکه این مناسبت در روزهای پایانی سال قرار دارد، اما با تلاش تمام مجموعه و همکاری تشکل‌های شاهد و ایثارگر و با وجود مشکلات موجود در کشور از جمله بیماری کرونا شاهد برگزاری باشکوه برنامه‌های مرتبط با بزرگداشت این روز هستیم.

وی افزود: خوشبختانه امروز شاهد تعالی و تلاش در مجموعه دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر هستیم که از این بابت از تمام عزیزان فعال در این حوزه تشکر می‌کنیم.

سلیمانی با تاکید بر اهمیت موضوع بهداشت و درمان ایثارگران گفت: برگزاری جلسات کارگروه سلامت مرکز دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر از جمله اقدامات خوبی است که می‌تواند زمینه‌ساز افزایش کیفیت خدمات‌رسانی در این حوزه شود.

عادل مهری رییس دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر در این جلسه با بیان اینکه هدف از راه‌اندازی این سامانه ساماندهی بانک اطلاعاتی تشکل‌های شاهد و ایثار و نخبگان بوده است افزود: با راه‌اندازی این سامانه نیاز به حضور فیزیکی حذف می‌شود که با توجه به مشکلات ناشی از بیماری کرونا باعث حذف مراجعات حضوری می‌شود. همچنین امتیازبندی و مشوق‌هایی برای داوطلبان لحاظ می‌شود.

محمدحسن آزما مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران نیز در این مراسم با تاکید بر اهمیت حضور ایثارگران در عرصه‌های مختلف کشور گفت: امروز زمانی است که باید شاهد حضور ایثارگران در عرصه‌های مختلف به ویژه حوزه اشتغال و کارآفرینی باشیم.

وی افزود: خوشبختانه این نگاه در مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران وجود دارد و از حضور و فعالیت ایثارگران حمایت می‌شود. ایثارگران برای ایجاد اشتغال تنها نیاز به پرداخت وام ندارند، بلکه این نیاز احساس می‌شود که مجموعه‌ای از افراد نخبه باید در کنار ایثارگران حضور داشته باشند تا در مراحل مختلف ایجاد شغل به آنان مشاوره و راهنمایی ارائه کنند. خوشبختانه با همکاری خوب بین صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران و دفتر دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر زمینه ارائه چنین خدماتی به وجود آمده است.

مهندس علیرضا سمیعی مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیک دی (وابسته به بانک دی) نیز در این مراسم به تشریح خدمات و نحوه کارکرد سامانه  بانک اطلاعاتی دانش پژوهان شاهد و ایثارگر (گنج شاهد) و خدمات و سرویس های قابل ارائه در این سامانه از جمله ایجاد حساب کاربری، درخواست عضویت، امکان ثبت سوابق تحصیلی و کلیه فعالیت های علمی و اجرایی،امکان درخواست صدور کارت شناسایی، بانکی و ... پرداخت.٢٠:٠٠ - 1399/12/17    /    شماره : ٢٤٣٥    /    تعداد نمایش : ٣٢٩خروج