چاپ        ارسال به دوست

طی تفاهم‌نامه‌ای به منظور ایجاد و ثبت بانک اطلاعات نخبگان و تشکل‌ها صورت گرفت

امضا تفاهم نامه همکاری شرکت تجارت الکترونیک دی و مرکز دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر به گزارش روابط عمومی شرکت تجارت الکترونیک دی ، بعد از ظهر امروز 19 بهمن 1399، جلسه امضای تفاهم‌نامه همکاری میان «شرکت تجارت الکترونیک دی» و «مرکز دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر» و آیین تجلیل از امیران آزاده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، به مناسبت ۱۹ بهمن‌ماه، روز نیروی هوایی در «مرکز دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر» با حضور سردار یعقوب سلیمانی، معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران، علیرضا سمیعی، مدیر عامل شرکت تجارت الکترونیک دی ، عادل مهری، مدیر کل دفتر مرکز دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر، دکتر رحیم نریمانی، مدیر کل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در افتتاحیه این رویداد با اشاره به اقدامات  هوشمندانه و بیعت تاریخی همافران با امام ره  قبل از پیروزی انقلاب و همچنین حضور خلبانان نیروی هوایی در سال‌های دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در سال‌های دفاع مقدس خلبانان نیروی هوایی شجاعانه در مقابل دشمنان ایستادند و با نزدیک شدن به چهل و دومین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی هنوز هم با ازخودگذشتگی با این انقلاب همراه هستند.سردار سلیمانی با بیان اینکه دشمنان نظام در طول این ۴۲ سال به دنبال توطئه افکنی هستند، گفت: دشمنان این نظام با در اختیار داشتن بیش از ۳۴۰ رسانه فارسی زبان به دنبال این بودند که ملت ایران چهلمین سال پیروزی انقلاب را نخواهند دید؛ اما امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ماند و مقتدر تر از همیشه در آستانه برگزاری جشن چهل و دومین سالگرد پیروزی خود است و آن هایی که وعده سرنگونی نظام را تا قبل از چهل سالگی میدادند به زباله دان تاریخ رفتند.
عادل مهری، مدیر کل دفتر مرکز دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر در حاشیه این برنامه گفت: این تفاهم‌نامه بنا بر فرمایش ریاست عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران مبنی بر افزایش تعاملات و استفاده از ظرفیت بانک دی در راستای مسئولیت‌های اجتماعی‌آن‌ها و ارایه خدمت بهتر به جامعه ایثارگری و به خصوص دانش‌پژوهان وتشکل‌های شاهد و ایثارگر منعقد شد.
وی با اشاره به اهمیت حمایت‌های مالی و فضای مجازی که بانک دی می‌تواند در این زمینه برای مرکز دانش‌پژوهان ایجاد کند، افزود: با راه‌اندازی این سامانه بانک اطلاعاتی نخبه‌ها و تشکل‌های شاهد و ایثارگر به عنوان جامعه هدف این مرکز  به ثبت خواهند رسید. این سامانه توسط شرکت تجارت الکترونیک دی ب طراحی می‌شود و یکی از خروجی‌های آن صدور کارت هوشمند و استفاده از فضای بانکی در این کارت هوشمند است.
 مدیر کل دفتر مرکز دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر درباره دیگر ویژگی‌های سامانه‌ای که طراحی می‌شود، توضیح داد: این سامانه دو فاز اصلی را دنبال می‌کند.  پس از دریافت اطلاعات از سوی خود نخبگان و احراز از سوی کارشناسان استانی، نخبگان هر قدر در ثبت اطلاعات خود در سامانه بیشتر پیش می‌روند، از امتیاز بالاتری برخوردار می‌شوند و به تناسب این امتیازات، از حمایت‌های ویژه‌تری برخوردار خواهند شد. دکتر مهری یادآور شد: سعی کردیم حمایت‌های نخبگان از شکل سنتی خود خارج شود. صرفا در اختیار قرار دادن مقاله، کتاب و مبلغی پول کافی نیست و حمایت‌ها باید اثرگذار و مشوق باشد. بنابراین، نیازمندی‌های نخبگان و جامعه هدفمان را بررسی کردیم و بر اساس این نیاز‌ها برای آن‌ها بسته‌های حمایتی تعریف کردیم که شامل بسته‌های حمایتی از امکانات معیشتی تا امکانات فرهنگی و علمی برای اعضا خواهد بود.
 به این ترتیب می توانیم جمعیت واقعی اعضای دانش‌پژوهان را هم شناسایی کنیم.
در ادامه علیرضا سمیعی ، مدیر عامل شرکت تجارت الکترونیک دی و عضو هیات مدیره این شرکت طی سخنانی اعلام داشت: این شرکت به عنوان بازوی اجرایی بانک دی در حوزه فناوری اطلاعات و صنعت آی تی  در حال فعالیت میباشد. وی یادآور شد: از مدت‌ها قبل این بحث مطرح بود که به منظور افزایش همکاری‌ها و توسعه تعاملات مابین بانک دی و بنیاد شهید و امور ایثارگران و سایر مجموعه‌های تابعه بنیاد، اتفاقات مثبتی صورت گیرد.
 طی جلسات و نشست‌های کارشناسی که بین این شرکت و مرکز دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر انجام شد در زمینه تقویت زیرساخت‌های این مرکز تعاملات خود را آغاز کردیم.
مدیر عامل شرکت تجارت الکترونیک دی  ادامه داد: با امضای این تفاهم‌نامه، سامانه‌ الکترونیکی ایجاد خواهند شد و با همکاری مشترک، پرتال جامعی در مرکز تشکل‌ها و دانش‌‌پژوهان در چند فاز راه‌اندازی می شود. وی با بیان این‌که اکنون ثبت بانک اطلاعاتی نخبگان در سراسر کشور به صورت سنتی صورت می‌گیرد، افزود: این اطلاعات به صورت پراکنده ثبت شده‌اند و این برای جامعه نخبگان شاهد و ایثارگر معضلاتی را به وجود آورده است. اگر نخبگان و تشکل‌ها بانک اطلاعاتی جامعی نداشته باشند، نمی‌توانند از از ظرفیت های  خودشان بهره ببرند. پس، نخستین‌کار در این زمینه، ورود و ثبت اطلاعات اولیه است. که بر این اساس، امتیازاتی به آن‌ها تعلق می‌گیرد تا تشویق به ثبت اطلاعات شوند.
وی ادامه داد: صدور کارت شناسایی هوشمند در فاز دوم این پروژه انجام می‌گیرد. این کارت به هر فردی که توسط مرکز دانش‌پژوهان و بنیاد شهید و امور ایثارگران مورد تایید قرار می‌گیرد، تعلق خواهد گرفت و در آینده بسیاری از خدمات از طریق کارت هوشمند ارایه می‌شود. در خلال این مراسم به مناسبت روز نیروی هوایی و بیعت همافران با حضرت امام خمینی (ره) در ۱۹ بهمن‌‌ماه ۱۳۵۷، مراسم تجلیل از امیران آزاده نیروی هوایی ارتش به کوشش تشکل جمعیت آزادگان دفاع مقدس ترتیب داده شد. طی این مراسم از ۵ تَن از امیران آزاده‌ای که به اسارت نیروی بعثی رسیده بودند، به نیابت از جمعیت کثیر آنان، قدردانی شد.

 

 


 

 


١٥:٠٠ - 1399/11/19    /    شماره : ٢٤٠٦    /    تعداد نمایش : ٢٧٨خروج